O nas

Kocia Przystań jest stowarzyszeniem na rzecz pomocy bezdomnym kotom, działającym dzięki ciężkiej pracy ludzi dobrej woli. Zajmujemy się odławianiem porzuconych, osieroconych i chorych kotów, badamy je, leczymy, szczepimy i szukamy dla nich odpowiedzialnych i kochających domów. Zwierzęta chore, młode lub takie, które po miesiącach lub latach spędzonych w ciepłych domach zostają wyrzucone na ulicę, nie są w stanie same sobie poradzić, są narażone na wypadki, choroby i agresję ze strony innych stworzeń. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy Kocią Przystań, w której na każdego czeka ciepłe posłanie, pełna miska, czysta kuweta i mnóstwo miłości ze strony wolontariuszy. Nasi podopieczni przebywają w domach tymczasowych lub w lokalu, który wynajmujemy dzięki funduszom pozyskanym od osób o dobrym sercu. Wpłaty na nasze konto w znacznej większości przeznaczane są na opłaty związane z wynajmem lokalu oraz wizyty u weterynarza, ponieważ przyjmujemy również datki rzeczowe w postaci karmy, kocy, zabawek, kuwet, żwirku i środków czystości.
Na ten moment mamy dwa pomieszczenia – w jednym przebywają koty zdrowe, gotowe do adopcji, a w drugim koty chore lub w trakcie rehabilitacji. Oba pokoje zostały wyremontowane i umeblowane przez wolontariuszy tak, aby stworzyć istny koci raj – rezydenci mają tam mnóstwo kocich zabawek, drapaki, półki, duże okna, przez które mogą patrzeć na świat oraz boksy, w których koty chore są trzymane w czasie leczenia.
Naszą działalność można śledzić na blogu lub na naszym fanpage na facebooku. Regularnie wrzucamy zdjęcia naszych podopiecznych, informujemy o akcjach charytatywnych, nagłych potrzebach i sukcesach.
Zachęcamy do pomocy nie tylko materialnej – każdy może zostać wolontariuszem, wziąć udział w akcji charytatywnej lub pomóc w transporcie kotów.

W czerwcu 2015 udało nam się pozyskać od PZU grant na odnowienie kociarni. Dzięki ciężkiej pracy wszystkich wolontariuszy i życzliwości osób spoza KP przeprowadziliśmy kapitalny remont – dziurawy gumolit zamieniliśmy na eleganckie płytki, wymieniliśmy meble i zamontowaliśmy profesjonalne oświetlenie. Każdy z nas pomagał jak mógł skrobiąc i malując ściany, fugując lub po prostu sprzątając, czy wynosząc śmieci. Poniżej można podziwiać zdjęcia naszego wspólnego dzieła i kilku szczęśliwych rezydentów.

_DSC2905[1]

Kardamon i Raissa chorują w boksach, Mira kombinuje jakby tu czmychnąć na korytarz 🙂

_DSC2904[1]

Orchidea czai się na posłaniu i śmieje ze zdechlaków pozamykanych w boksach 🙂

_DSC2902[1]

_DSC2899[1]

Towarzystwo zalega na półkach, Malta kieruje się do kuwety, Jack czeka w kenelu na kastrację.

_DSC2898[1]

_DSC2897[1]

A w drugim kenelu Róża z trójką dzieci 🙂

Reklamy

3 thoughts on “O nas

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s