Domy tymczasowe

Co to jest dom tymczasowy (DT)?

Dom tymczasowy to miejsce miejsce do którego trafiają koty które nie radzą sobie na naszej kociarni, lub wymagają opieki medycznej której nie jesteśmy w stanie zapewnić im u nas, i przebywają tam do momentu adopcji. Domy tymczasowe są dla Nas bardzo ważne dlatego stale ich poszukujemy bo tylko tam niektóre koty mają szansę się „otworzyć” i dzięki temu znaleźć nowy stały dom.

kto może zostać domem tymczasowym?

Każdy, domu tymczasowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą przygarnąć zwierzaka „na stałe”, lub które mają już swoje futrzaki,ale tęsknią za możliwością przebywania z nowymi kotami, ale rozsądek podpowiada im, że nie powinni na siebie przyjmować kolejnego zobowiązania na kilkanaście lat.

Obowiązki domu tymczasowego:

 • Oprócz podstawowych rzeczy takich jak sprzątanie kuwety czy karmienie, do Twoich obowiązków będzie należało mizianie, czyli oswajanie swojego tymczsa tak aby kojarzył człowieka z czymś dobry. Dom tymczasowy zapewnia karmę i żwirek (choć jeśli to miałoby być barierą – to pomożemy)
 • Zapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej, a także informowanie nas o wszelkich sygnałach, które budzą Twój niepokój.
 • Przygotowania i aktualizowania ogłoszeń adopcyjnych, lub aktywną pomoc w ich tworzeniu. Jako osoba obserwująca zwierzaka na co dzień, możesz najwięcej o nim opowiedzieć.
 • Przestrzeganie procedury adopcyjnej.

Ze swojej strony zapewniamy:

 • Pokrycie kosztów leczenia kota (chyba, że DT chce to opłacić).
 • Użyczenia sprzętu zoologicznego (kuewta, mieseczki)
 • Pomoc w ogłaszaniu i weryfikacji domów docelowych.
 • Wspieranie swoją radą i doświadczeniem.

 

Jak zostać domem tymaczasowym Kociej Przystani?

Jeśli chcesz podarować jakiemuś potrzebującemu kotu odrobinę swojego czasu i miejsca we własnym domu, skontaktuj się z nami a powiemy Ci wszystko: o idei domu tymczasowego, czego możesz się spodziewać (problemy i radości) oraz jakie wsparcie otrzymasz w tym czasie od Nas.

 

Częste pytania:

Jak długo kot miałby u mnie zamieszkać?

 • Jeżeli bierzesz kota na dom tymczasowym musisz się liczyć z tym, że może to potrwać jakiś czas. Nigdy nie wiemy kiedy dany kot znajdzie swój dom stały, dlatego zanim weźmiesz kota dobrze się zastanów bo może być to być np. tydzień czy 3miesiące.

Gdzie mam trzymać kota?

 • Zależy jak bardzo ograniczoną masz powierzchnię, kotu wystarczy (choćby mały) pokój, łazienka, przedpokój, garderoba, spiżarka lub jakakolwiek przestrzeń gdzie mogłaby się zmieścić ewentualnie kocia klatka wraz z kocim sprzętem (kuweta, miseczki, kocyk lub legowisko.

Co będę robić przy kocie?

 • To zależy od ogólnego stanu kota oraz Twojego doświadczenia ze zwierzętami. Dostaniesz takiego podopiecznego, z którym sobie poradzisz oraz pełną informację o jego stanie zdrowia. Zwykle opieka nad kotem sprowadza się do sprzątania kuwety, karmienia kociaka, ewentualnie podawania leków, a przedewszystkim do głaskania i zabawy 🙂

Czy kot będzie nauczony korzystać z kuwety?

 • Trafiają do nas zwierzęta oswojone, co za tym idzie, koty te są nauczone korzystania z kuwety. Może się zdarzyć, że kot w pierwszych dniach będzie załatwiał się pokza kuwetę, będzie to spowodowane stresem, a nie złośliwością kociaka.

 

Prowadzenie domu tymczasowego to odpowiedzialne zadanie i nie zawsze łatwe. Jest to jednak pomoc szczególnie cenna i dająca nieopisaną satysfakcję. Nie ma nic piękniejszego niż wdzięczność w oczach zwierzaka.

kociaprzystan@gmail.com; Marta 694 168 129

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s